Тел/факс:(044) 586-4867,

тел.(073) 599-0656

Igorsay

Igorsay

Поточний курс валют:

$1 = 37.00 грн.

  • 0
  • Кошик порожній

Ліцензії Windows ОЕМ і ESD

Ліцензії Windows ОЕМ і ESD
Антал-Плюс | 24.09.2021 17:28

Ліцензії Windows ОЕМ і ESD

Купуючи в офлайн або онлайн - магазинах ліцензійну операційну систему, вам запропонують вибрати типи ліцензій Windows, кожна з яких дає користувачеві різні права. Ці типи визначають умови використання операційною системою, але ніяк не позначаються на її функціональності.Тип ліцензії - це правовий інструмент, через який виробник «домовляється» з користувачем про особливості використання продукту. Сьогодні ми розберемося, які типи ліцензій Windows існують, які з них найпопулярніші і як вибрати потрібний варіант для власних потреб.

Які бувають типи ліцензій?

Операційні системи та інші програми можна розділити на два типи - безкоштовні і платні. Оплати не вимагає, як правило, супровідний (наприклад, який йде в комплекті з платної утилітою), рекламний (знайомить покупця з новим продуктом) або піратський софт. Останній створюється з єдиною метою - внести уразливості в систему, щоб отримати доступ до даних користувача.Платний софт, до якого відносяться операційні системи Windows від Microsoft, продається на сайті виробника або в інтернет- магазинах. Залежно від того, для яких цілей і ким буде використовуватися система, компанія пропонує вибрати тип ліцензії:

FPP (Full Product Package). Також він називається Retail, Box або просто - версія коробочки. Вона поставляється на матеріальному носії - флешці, в комплекті з якою йде ліцензійний ключ і наклейка. Ліцензію FPP користувач активує самостійно, може переносити з одного пристрою на інший, дарувати і навіть продавати.

ESD (Electronic Software Delivery) або E-key. Це віртуальний тип ліцензування: він не має матеріального носія, ключ відправляється на пошту покупцеві, як і документи, що підтверджують факт покупки. У цьому випадку користувач має всі права, що в FPP.

OEM (Original Equipment Manufacturer) - предустановочной версія. Вона призначена для збирачів ПК. OEM ліцензія накладає суттєві обмеження на користувача - не дозволяє змінювати материнку і перепрошувати BIOS, її не можна дарувати або перепродувати, а також переносити з одного пристрою на інший. Цей тип ліцензії набувають, як правило, магазини і точки ремонту обладнання, і лише в крайніх випадках - користувачі, які розбираються в софті, хочуть самостійно зібрати комп'ютер і встановити на нього ліцензійну ОС.

Що таке ліцензія FPP і ESD?

Retail або коробочки ліцензія дорожче всіх інших варіантів, доступних пересічному користувачеві. В ціну продукту вкладається вартість флешці (або іншого матеріального носія дистрибутива), логістика, витрати на зберігання і доставку продукту. Такий варіант підходить у разі, якщо потрібно купити ліцензійну версію Windows на один ПК.

Головна перевага ліцензії FPP - матеріальний доказ покупки. Упаковку, документацію та сертифікат справжності слід зберегти. У разі перевірки, наприклад, на підприємстві довести справжність використовуваного програмного забезпечення не складе труднощів.

Найбільшою популярністю користуються електронні ключі, поширювані за ліцензією ESD. Так само, як і FPP, вони прив'язуються ні до залізу, а до облікового запису.Таку ліцензію можна встановити на один комп'ютер, а після перенести на інший за умови, що ліцензія була видалена з першого пристрою.Через відсутність матеріального дистрибутива ESD ліцензія Windows обходиться дешевше, ніж Retail. Після оплати інсталяційний файл і ключ приходить користувачеві на пошту. Ці документи варто за архівувати - вони будуть служити доказом легальності ОС. Якщо вам потрібно придбати відразу кілька ключів Windows (для установки на кілька домашніх комп'ютерів або активації роботи операційних систем в невеликому офісі), цей варіант - оптимальний.

Основні переваги електронних ключів ESD:

  • Доступність ліцензій 24/7
  • Безпечна поставка протягом декількох хвилин
  • Ліцензії готові до установки відразу після отримання електронного ключа
  • Нові версії програмного продукту доступні відразу в день їх виходу, не потрібно чекати поставки або попередньо замовляти продукт
  • Така ж функціональність, ліцензійні права і можливості продукту як в коробкових версіях (FPP)
  • Замовник отримує електронний лист від Microsoft з електронним ключем, інструкцією і посиланням на скачування дистрибутива
  • Всі переваги коробкових продуктів
  • Відсутність фізичного носія, що купується ПО завантажується по електронній посиланням
  • Придбане і встановлене ПЗ може бути перенесено на новий ПК або Mac
  • ПО може бути активована одразу після закупівлі

 

Які продукти Microsoft можна замовити через ESD:

  • Microsoft® Office Home and Business 2019 for 1 PC or Mac
  • Microsoft® Office Home and Student 2019 for 1 PC or Mac
  • Microsoft® Office365 Business Premium 1 User 1 Year PC or Mac
  • Microsoft® Office Professional 2019 PC or Mac
  • Microsoft® Windows Home 10 32-bit/64-bit
  • Microsoft® Windows Professional 10 32-bit/64-bit

 

 Що таке ліцензія OEM? 

Виробники і збирачі ПК можуть вибрати операційну систему, наприклад, Microsoft Windows 10 Pro OEM, купити її і продавати обладнання вже з встановленою і активованою ОС. Вона поставляється, як і FPP, на фізичному носії, але має технологічну упаковку - футляр або підкладку, залиту в плівку. До складу такого продукту входить:

  • дистрибутив, який надає доступ до файлу встановлення ОС;
  • сертифікат справжності і угоду користувача;
  • наклейка.

Дистрибутив, сертифікат і угода залишаються у збирача, а наклейка поміщається на системний або корпус ноутбука. Вона є додатковим доказом автентичності ключа.OEM ліцензія прописує ключ в BIOS, тобто прив'язує його до заліза. Це і є головний її недолік. Ви не зможете перенести ліцензійну систему на інший пристрій. Також можуть бути складності з заміною комплектуючих. У таких комп'ютерах материнська плата не підлягає заміні (інакше активація просто злетить), такі ж обмеження можуть бути накладені, наприклад, на процесор. У більшості випадків при модернизації комп'ютера вам доведеться зв'язуватися з виробником і підтверджувати активацію операційної системи. Та й робити це можна не нескінченно. Компанія сама вирішує, в який момент заміна комплектуючих порушує права використання системою відповідно до типу ліцензії OEM і деактивує ключ.Купувати такий варіант є сенс у випадках, коли ви спочатку підібрали оптимальну за функціоналом і потужності «машину» і найближчим часом не збираєтеся її вдосконалювати.

Інші статті розділу «Про програмне забезпечення»

наверх